Sun Kei Boys 4X50M Invitation Relay |
Yeung Yuen Chung |
Boys 4X50M Invitation Relay 2nd Runner up |
Tam Siu Ching |
Boys 4X50M Invitation Relay 2nd Runner up |
Leung King Kiu |
Boys 4X50M Invitation Relay 2nd Runner up |
Wong Lok Him |
Boys 4X50M Invitation Relay 2nd Runner up |
Sun Kei Girls 4X50M Invitation Relay |
Yip Tsz Tung |
Girls 4X50M Invitation Relay Champion |
Lau Pui Chi |
Girls 4X50M Invitation Relay Champion |
Yu Tsz Ching |
Girls 4X50M Invitation Relay Champion |
Tai Chi Yau |
Girls 4X50M Invitation Relay Champion |
Sai Kung District Age Group Competition |
Yip Tsz Tung |
Girls Group F 50M Freestyle Champion |
Yip Tsz Tung |
Girls Group F 100M Freestyle Champion |
Yip Tsz Tung |
Girls Group F 50M Butterfly Champion |
Yip Ming Chun |
Boys Group F 200M Individual Medley 1st Runner-up |
Lo Yat Long |
Boys Group H 50M Backstroke 1st Runner-up |
Lo Yat Long |
Boys Group H 100M Backstroke 2nd Runner-up |
Tong Sau Yi |
Girls Group G 200M Freestyle 1st Runner-up |
Kwong Ka Hei |
4X50M Freestyle Relay Champion |
Ng Hing Yin |
4X50M Freestyle Relay Champion |
Lo Yat Long |
4X50M Freestyle Relay Champion |
Yip Ming Chun |
4X50M Freestyle Relay Champion |
Kwun Tong District Age Group Competition |
Tong Sau Yi |
Girls Group H 200M Freestyle 1st Runner-up |
Po Leung Kuk Joint School Swimming Competition |
Kwong Ka Hei |
Boys Junior 50M Breaststroke Champion |
Kwong Ka Hei |
Boys Junior 100M Freestyle Champion |
Ng Hing Yin |
Boys Junior 50M Freestyle Champion |
Yip Tsz Tung |
Girls Senior 50M Freestyle 1st Runner-up |
Yip Tsz Tung |
Girls Senior 100M Freestyle 1st Runner-up |
Yip Tsz Tung |
Girls Senior 50M Butterfly 1st Runner-up |
Yip Ming Chun |
Boys Junior 50M Butterfly 2nd Runner-up |
Yip Ming Chun |
Boys Junior 50M Backstroke 3rd Runner-up |
Kwong Ka Hei |
Boys 4X50M Freestyle Relay |
Ng Hing Yin |
Boys 4X50M Freestyle Relay |
Lo Yat Long |
Boys 4X50M Freestyle Relay |
Yip Ming Chun |
Boys 4X50M Freestyle Relay |
Kwong Ka Hei |
Boys Junior Individual Champion |
|
Boys Junior Overall Champion |
|
Boys Overall 2ndup |
Inter-school Swimming Championship |
Kwong Ka Hei |
Boys C Grade 50M Breaststroke Champion |
Kwong Ka Hei |
Boys C Grade 100M Breaststroke Champion |
Ng Hing Yin |
Boys C Grade 50M Freestyle Champion |
Ng Hing Yin |
Boys C Grade 100M Freestyle Champion |
Yip Tsz Tung |
Girls A Grade 50M Butterfly 1st Runner-up |
Yip Tsz Tung |
Girls A Grade 50M Freestyle 2nd Runner-up |
Yip Ming Chun |
Boys C Grade 50M Butterfly 1st Runner-up |
Yip Ming Chun |
Boys C Grade 200M Individual Medley 1st Runner-up |
Wong Lok Him |
Boys B Grade 100M Backstroke 3rd Runner-up |
Kwong Ka Hei |
Boys C Grade 4X50M Medley Relay Champion |
Ng Hing Yin |
Boys C Grade 4X50M Medley Relay Champion |
Lo Yat Long |
Boys C Grade 4X50M Medley Relay Champion |
Yip Ming Chun |
Boys C Grade 4X50M Medley Relay Champion |
Kwok Wing Lam |
Girls B Grade 4X50M Freestyle Relay 1st Runner up |
Cheng Yu Tung |
Girls B Grade 4X50M Freestyle Relay 1st Runner up |
Cheng Wing Yan |
Girls B Grade 4X50M Freestyle Relay 1st Runner up |
Lau Pui Chi |
Girls B Grade 4X50M Freestyle Relay 1st Runner up |
Ho Tsz Kiu |
Boys A Grade 4X50M Medley Relay 3rd Runner-up |
Wong Sung Chi |
Boys A Grade 4X50M Medley Relay 3rd Runner-up |
Lee Yiu Husan |
Boys A Grade 4X50M Medley Relay 3rd Runner-up |
Lau Kwok Hei |
Boys A Grade 4X50M Medley Relay 3rd Runner-up |
Leung King Kiu |
Boys B Grade 4X50M Freestyle Relay 3rd Runner-up |
Chiu Chak Wang |
Boys B Grade 4X50M Freestyle Relay 3rd Runner-up |
Tam Siu Ching |
Boys B Grade 4X50M Freestyle Relay 3rd Runner-up |
Hui Chi Hong |
Boys B Grade 4X50M Freestyle Relay 3rd Runner-up |
Kwong Ka Hei |
Record Breaker --Boys C Grade 100M Breaststroke |
|
Boys C Grade Overall Champion |
|
Boys Overall 2ndup |
Inter-school Atheletics Championship |
Lee Chun |
Boys B Grade 100M Hurdles Champion |
Au Sheung Kit |
Boys C Grade Long Jump Champion |
Chan Ling Chung |
Boys C Grade High Jump 4th |
Ngan Po Ling Annual Swimming Gala |
Kwong Ka Hei |
Boys 4X50M Invitation Relay Champion |
Ng Hin Yin |
Boys 4X50M Invitation Relay Champion |
Yip Ming Chun |
Boys 4X50M Invitation Relay Champion |
Yeung Yuen Chung |
Boys 4X50M Invitation Relay Champion |
United Christian College (Kowloon East) Swimming gala |
3rd Place |